www.

آموزش ساخت Park Domain (دامنه اضافی) در cPanel (سی پنل)

تغییر نسخه php در سی پنل (cpanel)

Park Domain به دامنه هایی می گویند که به یک دامنه اصلی اشاره می‌کنند و محتوای همه ی آنها با دامنه اصلی که دامنه های پارک شده به آن اشاره می‌کنند، یکسان است و اگر کاربر آن ها را در مرورگر خود وارد نماید، باز هم صفحه مربوط به دامنه اصلی را مشاهده خواهد نمود. برای مثال چنانچه نام دامین شما Domain.com است و کاربر Domain.ir را وارد نماید در صورتی که دامین دوم یعنی Domain.ir را ثبت کرده و آن را به عنوان دامنه جانشین Domain.com تعریف کرده باشید، باز هم کاربر صفحه ‌ی اول سایت Domain.com را مشاهده خواهد کرد. این عمل برای بالا بردن کاربران سایت شما بسیار مفید است و کار آنها را برای یافتن وب سایت شما بسیار آسان می‌ سازد. آموزش ساخت Park Domain (دامنه اضافی) در cPanel (سی پنل) از جمله آموزش های منتشر شده در سایت فرا آنلاین می باشد.

ساخت Park Domain در cPanel

برای این کار ابتدا وارد cPanel شده و از بخش “Domains” گزینه “Park Domains” را انتخاب کنید.

ایجاد park domain (دامنه اضافی) در سی پنل (cpanel)

سپس مطابق عکس، نام دامین جدید را در کادر وارد کنید.

ایجاد park domain (دامنه اضافی) در سی پنل (cpanel)

نکاتی که پیش از پارک کردن دامنه باید به آن توجه کرد عبارتند از :

قبلا باید dns های دامنه با dns های دامنه اصلی یکسان شده باشد

* اگر می خواهید دامنه بین المللی (نظیر com,org,net,…) را به هاست متصل کنید ابتدا دی ان اس های هاست را روی دامنه مورد نظر ست کرده پس از ۵ الی ۶ ساعت اقدام به پارک کردن کنید .

* اگر می خواهید دامنه ir به هاست متصل کنید ابتدا دی ان اس های هاست را روی دامنه مورد نظر ست کرده پس از ۱۲ الی ۲۴ ساعت اقدام به پارک کردن کنید.

* با استفاده از گزینه Remove Parked Domains می توانید دامنه های پارک شده را حذف نمایید.

برچسب‌ها, , , , ,


همین حالا عضو شوید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید

پشتیبانی