www.

تغییر دامنه از http به https در گوگل وبمستر

گوگل وب مستر

تغییر دامنه از http به https در گوگل وبمستر یکی از مشکلاتی بوده که اکثر کاربران سایت ها نیاز به اجرای آن دارند. بعد از نصب و فعال کردن SSL چطوری میشه تا کاری کرد که بعد از آن آدرس‌های ما که بر روی پروتکل http بودند به پروتکل https منتقل شوند و علاوه بر این آدرس صفحاتی که از قبل index شدند به چه شکلی در گوگل آن ها را تغییر بدیم. در حالت عادی وقتی ما آدرس سایت خودمون را با استفاده از آموزش نصب SSL در وردپرس به https تغییر می دهیم این تغییر حالت به شکلی است که آدرس‌ قبلی ما که بر روی پروتکل http:// بودند از این پس به صورت ریدایرکت ۳۰۱ در وردپرس به https:// منتقل خواهند شد. اما این انتقال بسته به شرایط وب سایت ما و سرعت ایندکس صفحاتمان در گوگل می تواند خیلی زمان بر باشد که اگر سایت شما دارای رنک خوب و بازدید بالایی باشه این شانس رو دارید تا در زمان کوتاه‌تری URL صفحات شما اصلاح شوند، بنابراین لازمه تا خودمون اقدام به اصلاح آدرس سایت کنیم و با استفاده از آموزشی که در این مقاله برای شما آماده شده است اقدام به تغییر دامنه سایت در کنسول گوگل از http به https بکنید تا صفحات ایندکس شده سریع‌تر اصلاح شوند.

آموزش نحوه تغییر دامنه از http به https در Google Webmaster

برای اینکه بخواهید تا آدرس سایت خود را از http به https تغییر بدین باید اطمینان داشته باشید که به درستی اقدام به نصب SSL در هاست خودتون کردید و علاوه بر این هم امکان استفاده از SSL را در وردپرس بر اساس آموزش‌هایی که دادم فراهم کرده باشید. همونطور که در آموزش نصب ssl توضیح دادم بعد از اینکه پروتکل سایت شما به https:// تغییر داده شد با استفاده از htaccess. می توانید تا کاری کنید به صورت خودکار ریدایرکت بر روی دامنه سایت شما صورت بگیره و کاربران از http به https منتقل شوند. اما در وب سایت هایی که مطالب کمی دارن این کار زمان می برد تا به صورت خودکار گوگل بیاد و کلیه آدرس‌هایی که از قبل index شده را اصلاح کند.

ابتدا به ادرس http://www.google.com/webmasters/tools مراجعه کرده و وارد اکانت گوگل وبمستر خودتون شوید و آدرس سایت خودتان را با استفاده از https:// که بر اساس آموزش ثبت سایت وردپرسی در گوگل توضیح دادم ثبت کرده و آن را وریفای کنید. حالا بعد از اینکه سایت شما به درستی با آدرس https:// ثبت شد باید کاری کنید تا اعتبار و همه اطلاعاتی که در ابتدا روی پروتکل http:// بودند به پروتکل جدید سایت در https:// منتقل شوند.

بنابراین وارد مدیریت سایت قبلی خودتون در کنسول جستجوی گوگل که با http:// ثبت کردید وارد شده و سپس شبیه به تصویر زیر روی علامت چرخ دنده که در بالا و در سمت راست قرار داره کلیک کرده و گزینه change of address را انتخاب کنید تا وارد صفحه زیر شوید.

تغییر دامنه از http به https در گوگل وبمستر

حال شبیه به تصویر زیر در بخش یک صفحه‌ای برای شما نمایش داده میشه که از قسمت اول یعنی Pick your new site from the list در سمت راست روی گزینه New Site کلیک کنید و آدرس URL سایت خودتان را که با پروتکل امن https:// در اون ثبت کردید را انتخاب کنید.

تغییر دامنه از http به https در گوگل وبمستر

در این مرحله اگر به درستی عمل کرده باشید و دامنه شما در این باکس با پروتکل https:// به شما نمایش داده شود در مرحله بعد مقابل گزینه دوم که Confirm that ۳۰۱-redirects work properly هست بر روی دکمه chek کلیک کنید تا هر دو آدرس ثبت شده در گوگل وبمستر بررسی شده و آدرس‌های قبلی که روی http:// بودند به به پروتکل امن https:// به صورت ۳۰۱ ریدایرکت شوند.

سپس در مرحله سوم که با عنوان Check that verification methods are still present آن را مشاهده می‌کنید روی دکمه confirm کلیک کنید. در مرحله نهایی گزینه آخر که در اون عبارت Submit the change of address request نوشته شده روی دکمه submit کلیک کنید تا پیغام موفقیت آمیز بودن تغییر آدرس سایت وردپرسی شما در گوگل نمایش داده شود.

حالا با طی کردن این مراحل در کوتاه‌ ترین زمان ممکن آدرس‌ های شما که با استفاده از پروتکل http:// در گوگل ایندکس شده بودند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن اصلاح شده و علاوه بر این کاربرانی هم که از آدرس http به سایت مراجعه کنند به صورت خودکار سایت با پروتکل امن https:// براشون نمایش داده خواهد شد. یک مزیت دیگه هم که این کار دارد این است که از این پس چون سایت شما با https:// ثبت شده و به عنوان آدرس اصلی شما در console جستجوی گوگل هم قلمداد خواهد شد، از این به بعد برای مدیریت سایت در کنسول جستجوی گوگل باید سایتتون را که با آدرس https:// ثبت کردید مورد بررسی و آنالیز قرار داده و کارهایی مثل ساخت robots.txt در وردپرس را از این به بعد روی این آدرس انجام بدین.

برچسب‌ها, , , ,


همین حالا عضو شوید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید

پشتیبانی