www.

جلوگیری از دزدی ترافیک در cPanel با روش Hotlink

تغییر نسخه php در سی پنل (cpanel)

کسانی که مطالب سایت خود را از دیگر سایت های سطح اینترنت جمع آوری می کنند می توانند یکی از سازقان پهنای باند هاست لینوکس شما باشند. سارقان مطلب و پهنای باند با کپی کردن لینک فایل های درون سرور شما ( مثالا تصاویر ، موزیک ها ، کلیپ های فلش و …) به پیشرفت سایت خودشان کمک می کنند و  از پهنای باند شما استفاده می کنند که این مورد می تواند باعث کندی لود شدن صفحات سایت شما و یا حتی در برخی موارد تمام شدن ترافیک سایت شما شوند. روشی به نام hotLink در سی پنل وجود دارد که به وسیله آن می توانیم این امر را جلوگیری کنیم. بنابراین یادگیری آموزش جلوگیری از دزدی ترافیک در cPanel با روش Hotlink برای مدیران سایت ها بسیار مفید است.

جلوگیری از دزدی ترافیک در cPanel با روش Hotlink

برای تنظیم مسدود کننده Hotlink در سی پنل به روش زیر اقدام کنید.

وارد هاست لینوکس cpanel خود شده و از منوی Security برروی گزینه Hotlink Protection کلیک کنید.

جلوگیری از دزدی پهنای باند در cPanel با روش Hotlink

۱- در صفحه باز شده ابتدا بر روی Enable کلیک کنید تا Hotlink Protection روی هاست شما فعال گردد.

جلوگیری از دزدی پهنای باند در cPanel با روش Hotlink

۲- در بخش List the URLs to which you wish to allow access نام سایت هایی که میخواهید به فایل های روی سایت شما دسترسی داشته باشند را وارد کنید. برای مثال نام دامنه شما yourdomain.com باشد قرار دادن لینکهای http://yourdomain.com ، http://www.yourdomain.com  در کادر مورد نظر الزامی است. اگر سایت های دیگری هم هست که میخواهید به فایل های شما دسترسی داشته باشند به لیست بالا اضافه می کنید.
۳- در بخش (Block direct access for the following extensions (comma-separated فرمت فایل هایی که میخواهید محدود شوند را وارد کنید.

۴- همچنین می توانید یک عکس جایگزین را در بخش Redirect the request to the following URL وارد کنید تا بجای عکس های موجود در سایت خود قرار دهید تا در صورت کپی کردن لینک عکس های شما، این عکس جایگزین شده به نمایش در آید.

۵- در انتها روی گزینه submit کلیک کنید تا  تنظیمات Hotlink Protection ذخیره گردد.

برچسب‌ها, , , ,


همین حالا عضو شوید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید

پشتیبانی