www.

نکات مهم قبل از ثبت دامنه

ثبت دامنه

نکات مهم قبل از ثبت دامنه. آیا می دانید قبل از ثبت دامنه دانستن چه نکاتی برای شما اهمیت دارد ؟

  • ارائه کد انتقال در قبال هزینه

برخی از شرکت ها و ثبت کننده های دامنه در قبال دادن کد انتقال یا اجازه انتقال دامنه از کاربر هزینه دریافت می کنند که از نظر قانونی کار صحیحی نیست، چرا که مالک دامنه مختار است هر زمان نسبت به انتقال دامنه خود به غیر اقدام نماید.

  • عدم ثبت دامنه برای چند سال

برخی از شرکت ها و ثبت کننده های دامنه در صورت درخواست کاربر برای ثبت دامنه بیش از یک سال، هزینه ثبت دامنه برای چند سال را از کاربر دریافت کرده اما دامنه را تنها برای ۱ سال ثبت کرده و هزینه پرداختی کاربر را به عنوان سپرده نگه داشته و سود کلانی از این راه دریافت می کنند.

  • تغییر مشخصات whois

گاهی ثبت کننده های دامنه هزینه کمی را برای ثبت دامنه در نظر می گیرند اما هنگام تغییر مشخصات whois هزینه هنگفتی را درخواست می کنند و ممکن است پس از ثبت دامنه، آن را تا ۶۰ روز به حالت قفل در می آورند تا امکان انتقال آن به جای دیگر وجود نداشته باشد.

برخی از شرکت ها، دامنه را به نام شخص ثبت نمی کنند (در ابتدای کار با توجه به اطلاعات کم متقاضی این کار حتی موجب می شود، کاربر احساس رضایت کند چون آن شرکت بدون هیچ اقدامی از جانب کاربر دامنه را برایش ثبت کرده است) این واسطه ها در اصل دامنه را با مالکیت خود دریافت کرده تا بعدا ازکاربر برای خرید مالکیت دامنه کسب درآمد کنند. لازم به ذکر است ثبت کننده های جهانی صاحب دامنه را شخصی می دانند که نام او در whois نمایش داده می شود.

  • قفل دامنه

قفل دامنه جهت جلوگیری از انتقال دامنه استفاده می شود. زمانی که قفل ثبت کننده در وضعیت فعال باشد، هیچ کس دیگری حتی با داشتن کد انتقال هم نمی تواند دامنه را به جایی دیگر منتقل کند. برخی از ثبت کننده های دامنه برای راحتی انتقال دامنه، قفل را به حالت باز قرار می دهند که از نظر امنیتی کار صحیحی نمی باشد.

شاید مسخره به نظر بیاید اما پارک دامنه یک تجارت بزرگ به حساب می آید. زمانی که شما در جایی روی یک لینک کلیک می کنید یا در مرورگر خود یک URL وارد می کنید و به صفحه جست و جو راهنمایی می شوید با حدود یک میلیون پیام تبلیغاتی مواجه می شوید. این ها دامنه های پارک شده هستند که ماهر ترین افراد می توانند هزاران دامنه را پارک کنند و میلیون ها دلار از این را کسب درامد کنند. اگر شما نتوانید مدیریت کامل دامنه خود را در اختیار داشته باشید ممکن شرکت های ثبت کننده ای که شاید در ابتدا هزینه ی اندکی بابت ثبت دریافت کرده اند، از دامنه سوء استفاده کنند و یا دامنه ی شما را در صفحه تبلیغات پارک کنند و از این راه میلیون ها دلار کسب درآمد کنند در حالی که این سود متعلق به شماست و شما بابت دامنه خود هزینه پرداخت می کنید.

ویژگی های یک سایت ثبت دامنه مطلوب :

هیچ هزینه ای را از شما پنهان نکند.

هزینه دریافتی بابت ثبت چندسال دامنه را صرف ثبت دامنه شما کند و نه سپرده گذاری و کسب سود.

پنل مدیریتی دامنه، امکان تغییر whois، و قفل دامنه و در نهایت مالکیت کامل دامنه در اختیار شما قرار بگیرد.

اطلاعات شخصی شما را در اختیار فرد سومی قرار ندهد و در حفظ حریم خصوصی شما متعهد باشد.

از طریق دامنه شما کسب درامد نکند.

برچسب‌ها, , ,


همین حالا عضو شوید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید

پشتیبانی