www.

Backorder domain به چه معنا است ؟

Backorder domain به چه معنا است ؟ فرا آنلاین به شما تعریفی دقیق از Backorder domain ارائه خواهد داد.

شاید گاهی اوقات با برخی از سایت های ثبت دامنه خارجی با عبارت بک اردر دامنه (Backorder domain) مواجه شده باشید و معمولا برای پسوند هایی مانند .com و .net و … مبلغی حدود ۵۰ دلار پیشنهاد شده است و با پرداخت این مبلغ نسبت به سفارش بک اردر آن دامنه اقدام کنید. اما به راستی بک اورد دامین چه معنا و کاربری دارد؟ آیا ما با پرداخت آن مبلغ می توانیم دامنه را برای خود ثبت کنیم ؟

پاسخ این سوال کاملا منفی است زیرا مفهوم Backorder به معنای در دسترس نبودن یک کالا یا خدمت در زمان کنونی و امکان سفارش آن به منظور دریافت آن خدمت به محض در دسترس قرار گرفتن مجدد است. بنابراین Backorder domain به معنای آن است که این دامنه قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است و در حال حاضر امکان رزور آن برای شما وجود ندارد ولی شما با سفارش آن دامنه به صورت Backorder domain به سایت های ارائه دهنده ی این سرویس می توانید به محض آزاد شدن دامنه آن دامنه را برای خود به ثبت برسانید.

به عبارت دیگر سایت های ارائه دهنده سرویس بک اردر دامنه دارای روبات هایی هستند که در فواصل زمانی مناسب اقدام به برسی آزاد بودن یا نبودن دامنه می کنند تا به محض آزاد شدن دامنه بتوانند آن را سریعا برای خود به ثبت برسانند، اما این به معنای آن نیست که اگر شما این سرویس را خریداری کردید به طور قطعی به زودی صاحب و مالک آن دامنه خواهید شد زیرا برای اینکه روبات بتوانند یک دامنه را ثبت کنند می بایست صاحب قبلی دامنه به یکی از دلایلی از جمله فراموش کردن زمان تمدید یا نیاز نداشتن به آن دامنه، آن را تمدید ننماید این در حالی است که دامنه ای که آن قدر برای شما ارزش دارد که حاضرید برای آن بیش از ۵ برابر قیمت ثبت یک دامنه در حالت معمول هزینه پرداخت کنید معمولا احتمال بسیار ضعیفی برای آزاد شدن آن به یکی از دلایل ذکر شده وجود دارد.

بنابراین می توان گفت بک اردر دامنه یک ریسک با احتمال بسیار ضعیف است و شاید در بیش از ۹۵ درصد موارد شما هیچ گاه نخواهید توانست از بک اوردر کردن دامنه سودی ببرید. پس قبل از سفارش بک اردر یک دامنه حتما به نکاتی که در این مطلب اشاره شد توجه داشته باشید.

برچسب‌ها, ,


همین حالا عضو شوید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید

پشتیبانی